Георги Пеев официално пое поста министър на транспорта и съобщенията и очерта основните си приоритети – безопасност, дигитализация, зелен транспорт и интермодалност.

На церемонията по встъпване в длъжност Пеев заяви, че безопасността ще бъде абсолютен приоритет в сектора и подчерта значението на транспорта като ключов двигател на икономиката. Сред целите му са развитие на интермодалния транспорт, внедряване на дигитални решения, използване на изкуствен интелект и насърчаване на екологично чистия транспорт.

„Ще разчитам на професионален експертен екип и на приемственост в управлението. Транспортът има ключово значение за икономиката на България и ще работя за модернизацията му и за създаване на устойчива транспортна система“, заяви новият министър. Той благодари на досегашния министър Корман Исмаилов за предоставената информация и за добрата организация при предаването на управлението.

Корман Исмаилов, от своя страна, изрази увереност в новия екип и заяви, че министерството разполага със сериозен административен и експертен потенциал. „Сигурен съм, че новият екип ще намери най-добрите решения за предизвикателствата, пред които е изправен секторът“, коментира Исмаилов.

Въпреки че приоритетите на министър Пеев са ясни, конкретни мерки и срокове предстои да бъдат обявени. Очаква се новият ръководител на транспортното ведомство да представи по-подробна програма за действие в близките седмици.

Бизнесът и браншовите организации в сектора ще следят внимателно развитието на новата политика на Министерството на транспорта и съобщенията и ще очакват конкретни стъпки за модернизация и подобряване на условията за работа.